Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Spolupracujeme

  1. Úvod
  2. Černý pátek
Černý pátek

Postavili jsme elektrokoloběžku a pojmenovali ji Černý pátek. Nehledejte v tom jinotaje. Vznikla v týdnu, kdy internetové obchody vyhlašují Black Friday. Tak proto.

Ke stavbě jsme vycházeli z koloběžky MIBO Royal s kotoučovými brzdami. Pevná skládací koloběžka, kde jen z těžka najdete slabý článek. Skládací mechanismus opravdu nepovažujte za slabinu konstrukce, ale za výborný bonus usnadňující přepravu a bezpečné uschování celé koloběžky třeba v útrobách vašeho auta.

Koloběžce jsme ponechali dvoupístové mechanické diskové brzdy FORCE Dual. Pro potřeby 20“ elektrokoloběžky jsou výkonově naprosto postačující i když použití hydrauliky může posunout komfort a pocit bezpečí o nějaký ten stupeň výše. Pokud si je budete na vaší koloběžce přát, můžeme je nainstalovat.

Koloběžku jsme osadili bezkartáčovým ektromotorem BLDC bez vnitřních převodů. Vyšší hmotnost samotného motoru (8kg) vyvažuje jednoduchá konstrukce s velkým kroutícím momentem a bezúdržbovým provozem. Naší dílnou prošlo už velké množství těchto motorů, které bez nutnosti zásahu mají najeto již vííce než 10000, 20000 a více kilometrů. (Příběh elektrokoloběžky)

V tomto případě máme motor v pevném ráfku s loukotěmi. Kolo je tak tužší a ani při jízdě v drsném terénu (s ohledem na průjezdnost danou stupátkem) nebo pod těžkým jezdcem se není třeba obávat poškození výpletu.

Využili jsme i toho, že výrobce dodává párové kolo bez elektropohonu. Díky skádacímu rámu koloběžky nikomu nebudou chybět rychloupínáky.

Kola jsme pro větší komfort obuli do plášťů Big Apple o rozměru 20x2,15“. Díky velkému rozsahu huštění plášťů si může uživatel optimalizovat jízdní vlastnosti podle toho, po jakých cestách bude koloběžku nejčastěji prohánět.

 

22A řídící jednotka poskytuje v kombinaci s tímto motorem výkon 1000W. Rychlost je standartně omezena na 25km/h. Po odblokování, které lze provést přímo na displeji můžete dosáhnout maximální rychlosti 33km/h. Koloběžka s tímto motorem zaručeně vyjede prudká stoupání

Dojezd je to, co každého zajímá nejvíce. Ten z velké části záleží na tom, jak velkou si zvolíme baterii. Proto je vhodnější opačná otázka a sice. Jak velkou baterii potřebuje na svou každodenní 10km dlouhou cestu do zaměstnání?, na celodenní výlet na Šumavu?

My jsme tuto koloběžku osadili baterií s kapacitou 620Wh. Při prvních jízdách zkrátka „musíte“ vyzkoušet co koloběžka vydrží. Ale při výletním tempu dojedete 50km a při velmi úsporné jízdě i přes 60km na jedno nabití čistě v režimu „jen se vezu“

Tak říkáme jízdě výhradně v elektrickém režimu bez fyzické aktivity jezdce. Dojezd se samozřejmě prodouží když motoru pomůžete a to zejména ve stoupáních. Jak? No přeci odrážením.

Pro tuto koloběžku vám můžeme nabídnout bateiri s kapacitou až 800Wh ve stejném provedení.

 

 

Kontaktní údaje

KOLOBĚHsport - Václav Jun

Masarykovo náměstí 37

332 02 Starý Plzenec

IČO 62663101

DIČ CZ7203280744

Volejte a pište

Tel: (+420) 603 218 471

email: kolobehsport@centrum.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz