UKÁZKY NAŠICH STAVEB

koloběžky

e-koloběžky

elektrokola

jiné stavby


Jarní výzva pro koloběžkáře

z Plzně a okolí

 

SPOLUPRACUJEME

seriál  závodů koloběhu

 

Skvělé sportovní akce v sokolově a okolí

Koloběžky a běhání se psem


Recenze koloběžek

 

Vše co chcete vědět o běhání

 

Vše o cyklistice v okolí Plzně

 

Klub koloběhu KKPlzeň

 

Momentky z cest

 

koloběžky kolobka koloběžka

cyklovozík skládací kolo kola

elektrokoloběžka

přilby brašny cykobrašny

skládací kola evbike

kostka mibo azub

bbb schwalbe

tern kickbike  ortlieb

koloběžky kostka

koloběžky mibo

koloběžky kickbike

skládací kolo tern

klickfix

bionx elektrosada

elektrifikace motor evbike

elektromotor elektokolo crussis

servis bionx,

www.etrike.cz

www.kolobehshop.cz

InternetoveObchody.cz

 

 

....................................................


M-I-B-O GoodSpeed

Naše úpravy


....................................................

Elektrokoloběžky

naše přestavby

....................................................

Máte psa? Pak vám chybí už jen koloběžka

Nechte si poradit a koloběžky vyzkoušejte v našem Mushingovém centru

zde

....................................................

Koloběžka s dětskou sedačkou

Jak si nejlépe vybrat koloběžku s dětskou sedačkou?

Přečtěte si v našem blogu

....................................................

Koloběžka do terénu

Dá se s koloběžkou jezdit v terénu? Je vůbec vhodné s koloběžkou do terénu jezdit?

zde


....................................................

30 hodin na koloběžce

Koloběžkový závod se startem ve Šluknově a s cílem ve Vyšším brodě je tak dlouhý, jak si ho uděláte. Zážitky jednoho z účastníků si můžete přečíst na našem blogu


....................................................

Projeli jsme Peklem

Peklo severu je druhé jméno slavného francouzského závodu Paris-Roubaix. Jak jsme jej zdolali na koloběžkách se dočtete na našem blogu

....................................................

Elektrokoloběžky v praxi

Zabýváme koloběžkou také jako dopravním prostředkem. Součástí tohoto projektu jsou i elektrifikace. Jakě jmáme zkušenosti z reálného provozu se dočtete v našem blogu.


....................................................

 

Elektrická koloběžka? Proč ne.

Pokud patříte mezi ty, kterým to moc neběhá a přesto si chcete užít větru ve vlasech ze stupátka koloběžky, máme pro vás malý tip.

....................................................

 

Koloběžkový kros

Třicítka  koloběžkářů si to rozdala v těžkém závodě na letkovském autokrosu. Jak se jezdí v bahně si můžete přečíst v repotáži přímého účastníka Petra Lindnera, šéfredaktora koloběžkového webu Přibližovadla.cz


....................................................

 

2 etapy Tour de France na koloběžce

Doprovodili jsme tým Kickfrance na nejdelší etapě z Francouzského Givors na horu Mont Ventoux. Více

...................................................

Jak se vyrábí koloběžky KOSTKA

Pojďte se námi podívat do továrny na koloběžky KOSTKA prostřednictvím našeho fotoaparátu. Více

....................................................

 

Články, reportáže ze závodů a dalších koloběžkových akcích najdete nově na našem novém blogu KOLOBĚHsport, nebo na Facebooku


....................................................

500 mil na koloběžce


PUM 2012
PUM

Od jara letošního roku jsme se podíleli na propagaci Poutního marathonu a Poutního ultramarathonu, pořádaných Farní charitou Cheb a Běžeckou školou Miloše Škorpila. Formou sponzorovaného zapůjčení koloběžky pro tuto akci.

O co šlo?

Letos se uskutečnil již 4. ročník Poutního marathonu, jehož start i cíl je v Chebu u kostela Sv.Mikuláše. Každý, kdo se zúčastní, absolvuje trasu dlouhou přesně 42km a 198m. Trasa je vedena překrásnou přírodou mezi Chebem a německým Waldsassenem kolem významných památek kraje, např. Loreta, Jeskyně v Lurdech, Klášter Waldsassen, Rozhledna na Zelené hoře a další. Trasu může běžet, jít, projet na kole, nebo koloběžce. Na jednotlivých zastávkách pak obdržíte razítko do poutního pasu.

Startovné je dobrovolné a je určeno na financování činnosti Farní charity v Chebu.

Jak je vidět, nejedná se o žádný závod, i když pro spoustu sportovců je marathon příležitostí k vyzkoušení svých fyzických možností. A to bez stresu, že třeba nebude první :-). Letos se kromě běžců a cyklistů na startu objevilo i několik koloběžkářů z celého kraje a podle reakcí, které jsem zaznamenal, nebudou chybět ani na startu příštího ročníku.

Letos Poutnímu marathonu poprvé v historii předcházel Poutní ultramarathon, kterého jsem se osobně zúčastnil. Ultramarathon vedl po poutní cestě Via Porta, která spojuje 2 kláštery na území Německa. Klášter Volkenroda a Klášter Waldsassen. Podle historických pramenů je prokázána historiská spojitost obou klášterů a Via Porta je symbolicky spojuje. Via Porta prochází také městem Cheb a je dlouhá asi 335km. Vede z velké části po území bývalého Východního Německa, Národním parkem Hainich, Durinským lesem... 14 sportovců se tedy vydalo na pětidenní cestu horským terénem po cestách a necestách. O jednotlivých etapách si můžete přečíst opět v Běžecké škole Miloše Škorpila.

Hlavní osobností celého ultramarathonu byl chebský farář, běžec a úžasný člověk Petr Hruška, který naplánoval itinerář pro celou trasu a to do poslední zatáčky.
Druhou hlavní postavou byl český ultramarathonec Miloš Škorpil, který ve své běžecké škole učí tisíce amatérských běžců běhat tak, aby jim běh a vůbec jakýkoli pohyb, přinášel jen radost a profesionálním běžcům úspěchy. Vždyť se také mimo jiné podílí na úspěšné kvalifikaci naší běžkyni Ivany Sekyrové ke kvalifikaci na Olympijské hry 2012 v Londýně.

Každý zúčastněný mohl celou trasu, kterou tvořilo 5 etap o délce 70-96km běžet, jet na kole, nebo na koloběžce. Miloš Škorpil se rozhodl v rámci příprav na ultramarathon 100 mil Leadville v americkém Colloradu celou trasu běžet. My ostatní běželi podle svých možností a když už to nešlo, mohli jsme přesedlat na kolo či koloběžku.

Celý ultramarathon byl nejen o sportovních výkonech, ale také o přátelství lidí, kteří o sobě dosud ani neslyšeli. Vzájemná podpora při překonávání sebe samých z nás vytvořila přátele na celý život a přál bych v dnešní uspěchané době každému z nás, aby něco tak silného zažil.

Bylo nás letos 14. Kolik nás bude příští rok?

19.6. v 7:15 jsme startovali od první značky Via Porta v klášteru Volkenroda.

 

Běželi jsme cestou ...

...i necestou

Po cestě nabírali ztracené kalorie

 

Navzájem jsme si hóóóóódně pomáhali...

 

...ale při běhu, nebo jízdě to bylo na každém z nás

 

Jak jsme polykali kilometry, sil ubývalo...

...ale dobrou náladu neztratil nikdo.

 

Občas to taky bolelo

Před závěrečným marathonem jsme si střihli rozcvičku

Těžko bych zde popisoval TO, co každý z účastníků prožil sám v sobě a tak si pomůžu textem jedné z účastnic Ultramarathonu a dnes kamarádky, Moniky Švejdové :

"6 dní. Pouhých 6 dní mi stačilo k ujetí 213ti km, k uběhnutí 142ti km a k pochopení, že přesně tohle není to, oč tu běží. Důležité je znovunabyté uvědomění si významu slova lidskost. To, že skupina 14ti odvážných, mezi sebou se neznaje, se díky společné cestě semkne, vychází si vstříc, podporuje se, svěřuje se s bolestmi, raduje se z cizího úspěchu, společně se směje, společně i pláče. K tomu stačí jen ubrat ze sobecké sebestřednosti, vnímat okolní svět a otevřít své srdce. Pouhých 6 dní stačilo k navázání přátelství, které sice nebude aktivně udržované, ale vždy bude existovat. Po stránce fyzické jsem opravdu vyčerpaná, ale po stránce duševní jsem neuvěřitelně nabitá energií a to právě díky této zkušenosti, díky těmto lidem. Nelituji ani minuty z těchto šesti dní. Poutní Ultramaratonci, PŘÁTELÉ, děkuji :)"

Lépe bych to nevyjádřil.

Text: V.Jun, Monika Švejdová

Foto: Účastníci Poutního ultramarathonu 2012